Okno na świat - blog

okno dachowe katowice
16
lip
2019
Opublikowane:

Balkon na dachu – nowe rozwiązanie architektoniczne

Czym jest dach? Takie, z pozoru dziwne pytanie, otwiera drogę do rozważań na temat zmian w architekturze ostatnich lat. Choć zwiększenie technicznych możliwości przestrzeni dachowej dało architektom więcej swobody w kształtowaniu projektowanej formy budynku, wiąże się również z szeregiem wyzwań zarówno dla wykonawców, jak i projektantów. 

Liczne firmy i producenci okien dachowych łączą to rozwiązanie wraz z balkonami na dachu. Są atrakcyjne i robią dobre wrażenie, dlatego też spotykamy się z nimi coraz częściej w nowoczesnych domach. Dzięki nim, budynki stają się lekkie i stylowe. Okna dachowe Katowice to produkty wysokiej jakości, starannie wykonane, z bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi i rozmaitymi wielkościami, które łatwo dopasować do wybranych pomieszczeń.

Nowoczesne okna dachowe

Pomieszczenia na poddaszu to idealne miejsce na tworzenie niepowtarzalnej przestrzeni, oferującej unikalny design, kontakt z otoczeniem i funkcjonalność. Okna dachowe i ich rozwiązania pozwalają całkowicie odmienić pokoje pod dachem, zapewniając wyjątkowy komfort użytkowania, doskonałe doświetlenie oraz poczucie otaczającej nas przyjemnej przestrzeni. Komfort mieszkania na poddaszu znacznie poprawia możliwość pełnego kontaktu ze światem zewnętrznym. Zapewnia go balkon wmontowany w połać dachu.

Co więcej, montaż okien w dachu to rozwiązanie tańsze i mniej pracochłonne niż budowanie lukarn. Wybierając okna dachowe, musimy wziąć pod uwagę funkcjonalność, energooszczędność oraz bezpieczeństwo użytkowe i antywłamaniowe. Chociaż często nie zwracamy uwagi na te aspekty, są bardzo ważne dla mieszkańców. Każdy chce czuć się bezpiecznie i komfortowo we własnym domu.

Dlaczego warto mieć balkon na poddaszu?

Powodów jest kilka. Zacznijmy od widoku domu z zewnątrz. Dach kryjący poddasze mieszkalne to zazwyczaj duża, monotonna płaszczyzna, która może przytłaczać bryłę domu. Ponadto, jego architektonicznie wysoki dach zazwyczaj wygląda ciężko i masywnie, a to budynkom nie dodaje urody. Natomiast wstawienie balkonu w płaszczyznę dachu nada nowoczesności. Zaletą tego rozwiązania jest także jaśniejsze i bardziej przestronne wnętrze. Przez pionowo ustawioną, dużą taflę szkła wpada bowiem sporo naturalnego światła, rozjaśniającego pomieszczenie już od poziomu podłogi.

Co więcej, rozwiązanie to można zastosować na poddaszu w różnych budynkach, zarówno jedno, jak i wielorodzinnych. Jest to szczególnie cenne dla właścicieli mieszkań w starych kamienicach, gdzie adaptacja poddasza staje się coraz popularniejsza.