Okno na świat - blog

tanie okna śląsk
8
sie
2019
Opublikowane:

Czy kupując okna powinniśmy się kierować tylko ceną?

Przed tym dylematem staje niemal każdy, kto przymierza się do zakupu okien. Znalezienie dobrego jakościowo produktu w przystępnej cenie wcale nie jest łatwe. W dzisiejszych czasach rozwój technologii pociągnął za sobą duże możliwości wyboru okien z uwzględnieniem ich jakości, funkcjonalności i designu. Jedynym ograniczeniem, jakie nas powstrzymuje jest nasza własna wyobraźnia i budżet. Czy kupując okna, powinniśmy się kierować tylko ceną?

Jak kupować okna? Czekaj na promocje!

Przed zakupem okien należy przemyśleć następujące kwestie:

  • Z jakiego materiału mają być wykonane?
  • Jakie powinno być ich wyposażenie?
  • Co jest dla nas najistotniejsze (np. odporność na włamanie, łatwa obsługa)?
  • Jaki kolor nam się podoba?

Musisz być czujny i zwracać uwagę na wszelkie szczegóły w ofercie. Okno może być niedrogie, ale tylko w podstawowej wersji, a za wszelkie dodatki, zabezpieczenia lub nietypowe wymiary, będą dość wysokie opłaty. Warto więc zapolować na okazję. W przypadku okien powinno nam zależeć na tym, by były one od dobrego, sprawdzonego producenta. Firm oraz producentów jest wiele, ale najlepsze, tanie okna są na Śląsku.

Korzyści przy zakupie okien

Kupując okna, nie patrz tylko i wyłącznie na ich cenę. Oszacuj, jakie dodatkowe korzyści uzyskasz po wyborze danego produktu. Tu możliwości jest wiele, np. darmowa usługa montażu, korzystniejsze warunki gwarancji, bezpłatne doradztwo techniczne lub korzystanie z programu do wizualizacji okien.

Jak oceniać jakość okien?

Trudno jest ocenić jakość okien, jeśli ktoś pierwszy raz je kupuje. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę:

  • Izolacyjność cieplna
  • Szczelność
  • Jakość uszczelek i ich ilość
  • Izolacyjność akustyczna
  • Funkcjonalność i jakość okuć

Czy warto oszczędzać na jakości okien?

Z pewnością – nie! Okna to inwestycja na lata i raczej nie wymienia się ich na nowe po stwierdzeniu, że nie spełniają oczekiwań. Im więcej zainwestujesz jednorazowo, tym więcej zaoszczędzisz przez lata. W przypadku cieplejszych okien, mniejsze będą straty cieplne, co wiąże się z mniejszymi rachunkami za ogrzewanie. Pamiętaj, że podejrzanie tanie okna z pewnością będą gorszej jakości, słabo wyposażone i mniej wygodne w obsłudze.

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, porozmawiaj ze specjalistą. Nie zawsze to, co Ci się podoba w Internecie czy w katalogu reklamowym, sprawdzi się w przypadku Twojego budynku. Do skutku szukaj produktu, który spełnia wszystkie wymagania. Nie oszczędzaj! To wybór na lata.