Okno na świat - blog

Okna plastikowe Śląsk
10
sty
2022
Opublikowane:

Czy okna plastikowe to dobre rozwiązanie dla domu?

Podczas każdej budowy domu, wykańczania bądź remontu mieszkania wybór okien będzie podstawową decyzją, jaką będzie trzeba podjąć na długie lata. Obecny rynek w swojej ofercie przedstawia wiele rodzajów okien, jednak nie każde sprawdzą się idealnie do danej roli. Do najpopularniejszych ,,domowych’’ wyborów należą zdecydowanie okna plastikowe. Czemu zawdzięczają swój fenomen? Przekonajmy się! 

Zalety okien plastikowych

Pierwszym, prawdopodobnie najistotniejszym atutem okien PCV jest ich odporność na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Między innymi zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo oraz wytrzymałość podczas nieprzewidywalnych warunków pogodowych, a także chronią przed dodatkową utratą ciepła. 

Swoją funkcjonalnością i designem nie odbiegają od okien drewnianych, które z uwagi na interesującą konstrukcję przyciągają oko potencjalnych kupców. Ogromnym plusem okien plastikowych jest możliwość dostosowania ich do pomieszczenia, np. jako drzwi przesuwne bądź tarasowe oraz dobór preferowanego kształtu. 

W odróżnieniu od okien drewnianych, są one łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu wszelkich zabrudzeń, odporne na zarysowania i nie wymagają dodatkowej konserwacji. Dobrze dobrane okna PCV będą służyć w domu przez lata!

Ważną informacją dla osób przygotowujących budowę lub remont domu będzie fakt, że okna te są tanie, a także lekkie. Dzięki temu ich transport oraz późniejszy montaż nie powinien stanowić większego problemu.

Wady okien plastikowych

Przejdźmy zatem do minusów okien PCV, choć jest ich tak naprawdę niewiele. Należy tu pamiętać o niezwykle wysokiej szczelności, która może być problematyczna w przypadku pomieszczeń o ograniczonej cyrkulacji powietrza, co z kolei może powodować gromadzenie się pary wodnej. Okna plastikowe, jak wszystko, co wykonane z plastiku, po dłuższym czasie i w pewnym stopniu się zużywają. Co to znaczy? Jedynie to, że widoczne mogą być na nich ślady użytkowania, delikatne odkształcenia czy niewielkie zmiany koloru. Jednak nie każdy z tych czynników występuje i nie należy obawiać się, że zaledwie po kilku pierwszych latach użytkowania trzeba będzie je wymienić na nowe. 

Czy warto zastosować je w domu?

Odpowiedź brzmi…TAK! Są doskonałym rozwiązaniem dla domu, znajdą zastosowanie w różnych pomieszczeniach i prawidłowo zamontowane będą służyć przez lata. Jeśli zastanawiasz się, jakiego wyboru dokonać lub czy dla Ciebie będą odpowiednie okna plastikowe, Śląsk to dobre miejsce, by się o tym przekonać. Prowadzimy sprzedaż okien plastikowych; Katowice lub inne okoliczne miejscowości.