Okno na świat - blog

Czy warto wymienić stolarkę okienną z PCV na aluminiową
7
wrz
2018
Opublikowane:

Czy warto wymienić stolarkę okienną z PCV na aluminiową?

Estetyczna, wytrzymała i solidna stolarka okienna to wizytówka każdego domu. Właściwie dobrane okna powinny dostarczać odpowiedniej ilości światła, zapewniać dobrą akustykę oraz izolację cieplną. Na rynku dostępnych jest obecnie tak wiele zróżnicowanych materiałów oraz rozwiązań, że z łatwością można odnaleźć okna, które najlepiej spełnią nasze oczekiwania i posłużą nam przez lata.

Największą popularnością już od dłuższego czasu cieszą się okna plastikowe (PCV), które zachęcają do kupna zarówno swoją ceną, jak i funkcjonalnością. Czy warto więc zamienić je na stolarkę okienną wykonaną z aluminium, której koszty zdecydowanie nie należą do najtańszych?

Stolarka PCV

Okna wykonane z PCV (czyli wysokoudarowego polichlorku winylu) są łatwe w utrzymaniu, ponieważ nie wymagają specjalistycznej konserwacji. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Stolarka okienna z PCV zapewnia także duże możliwości w zakresie wykończenia profili. Jej największą zaletą jest jednak cena, która zdecydowanie wypada najkorzystniej na tle innych materiałów.

Stolarka aluminiowa

Mimo że okna aluminiowe najczęściej spotkać możemy w budynkach użyteczności publicznej, coraz więcej prywatnych właścicieli decyduje się na ich montaż we własnym domu. W ciągu ostatnich lat stolarka aluminiowa staje się coraz modniejsza, a wiele klientów uważa ją za elegancką i prestiżową. Okna wykonane z tego materiału także wykazują wieloletnią trwałość i nie wymagają skomplikowanej konserwacji. Dzięki temu, że profile aluminiowe są sztywne, a zarazem plastyczne, możemy dowolnie dopasowywać ich kształt do naszych potrzeb.

Którą stolarkę wybrać?

Jeśli jesteśmy miłośnikami nowoczesnej architektury, warto zastanowić się nad zmianą obecnych okien na okna aluminiowe. Ich wyrafinowany charakter sprawi, że będą idealnie komponować się na tle nowoczesnego budownictwa. Musimy jednak pamiętać o tym, że w porównaniu do okien wykonanych z PCV, profile aluminiowe wykazują gorsze właściwości izolacyjne. Dlatego, jeśli zależy nam na tym, aby połączyć wygląd z dobrą izolacją cieplną, możemy zdecydować się na specjalne nakładki, dzięki którym zdobędziemy i jedno, i drugie.