Okno na świat - blog

drewniane drzwi
22
sie
2018
Opublikowane:

Czy zakup drzwi drewnianych to dobry pomysł?

Drzwi to jeden z najważniejszych elementów naszego domu. Gwarantują właściwą ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, zatrzymują dobiegające z zewnątrz hałasy, a także chronią dom przed włamaniem. Solidne i wytrzymałe drzwi osłonią nas przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, a także zapewnią dostateczną ochronę w trakcie ostrego mrozu. Jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów do produkcji drzwi jest drewno. To idealna opcja dla osób, które stawiają na klasyczne rozwiązania i preferują obecność naturalnych materiałów we wnętrzach.

Jakie są zalety drzwi drewnianych?

Drzwi drewniane to ponadczasowe rozwiązanie, które nigdy nie wychodzi z mody i zawsze wpisuje się w obowiązujące trendy. Drewno jest na tyle uniwersalnym surowcem, że znakomicie komponuje się na tle innych materiałów, m.in. szkła, metalu czy kolorowych tkanin. Dzięki niemu każde wnętrze błyskawicznie nabiera szyku i elegancji. Drzwi wykonane z drewna sprawdzą w każdym wnętrzu dlatego z powodzeniem umieścimy je w sypialni, salonie, kuchni, a nawet łazience! Właściwości tego surowca czynią go niezwykle praktycznym i funkcjonalnym materiałem, który charakteryzuje się wytrzymałością na lata oraz odpornością na wszelkie zarysowania i uszkodzenia. Jest dobrym izolatorem termicznym, przez co doskonale ochroni nas przed nadmiernym ciepłem lub zimnem. Drewno zapewnia także możliwość łatwej obróbki i eksperymentowania z kształtem, kolorem i wykończeniem – możemy je wyginać, ciąć, szlifować i farbować według naszych upodobań.

A co z wadami drzwi?

Jak nietrudno się domyślić, drewno, podobnie jak pozostałe materiały, ma swoje zalety oraz wady. Na niekorzyść tego rozwiązania wpływa cena, która zazwyczaj jest wyższa w stosunku do pozostałych materiałów. Jeśli dysponujemy jednak odpowiednio wysokim budżetem, powinniśmy zainwestować w model, który posłuży nam w tym samym stanie przez lata. Aby drewno pozostawało długi czas w dobrej kondycji, wymaga systematycznej pielęgnacji i konserwacji. W trakcie użytkowania musimy dbać o to, aby drzwi nie zetknęły się z wilgocią lub suchością powietrza bo w przeciwnym wypadku pojawią się wypaczenia lub szczeliny.

Drzwi to prawdziwa wizytówka naszego domu dlatego powinniśmy wybrać model, który nie tylko będzie charakteryzował się piękną stylistyką, ale także będzie wykonany z funkcjonalnego i odpornego materiału. Drewno pomimo swoich wad, spełnia wszystkie niezbędne wymogi i znakomicie prezentuje się w każdym wnętrzu.