Okno na świat - blog

Drzwi aluminiowe wady i zalety
7
mar
2022
Opublikowane:

Drzwi aluminiowe – zalety i wady

W dzisiejszych czasach wybór drzwi wejściowych to nie lada wyzwanie. Producenci z roku na rok wypuszczają nowe kolekcje, uwzględniając coraz więcej designerskich propozycji powstałych przy wykorzystaniu różnych materiałów. Do jednych z nich należy aluminium, które nieustannie staje się popularniejsze i obecnie gości już w wielu domach. Jakie są jego zalety? Co bywa problematyczne? Omówmy to wspólnie!

Zalety drzwi aluminiowych

Jak wiemy, drzwi wejściowe powinny być wizytówką domu, a także zapewniać pełne bezpieczeństwo. Wykonane z aluminium z pewnością będą pełniły obie te funkcje. I nie tylko te! Dzisiejsze projekty są przede wszystkim nowoczesne i wytrzymałe, a co więcej — są doskonale zabezpieczone w dodatkowe systemy antywłamaniowe i zatrzymują ciepło, przez co często są montowane w budynkach energooszczędnych.

Drzwi aluminiowe stanowią także barierę przeciw dźwiękom dochodzącym z otoczenia i doskonale je tłumią, dlatego będą strzałem w dziesiątkę przy nieco bardziej ruchliwych drogach. Ogromną zaletą tego surowca jest plastyczność i podatność na kształt. Umożliwia to wyprodukowanie szerokiego zakresu wzorów, dzięki czemu wpasuje się w praktycznie każde pomieszczenie. Na życzenie Klientów można je pokryć cienką powłoką, imitującą inny materiał np. drewno, a także wybrać swój ulubiony odcień z rozbudowanej gamy kolorystycznej.

Jeśli chodzi o pielęgnację – w zestawieniu z drzwiami drewnianymi wypadają zdecydowanie korzystniej z uwagi na brak konieczności ich konserwacji. Cały proces jest mniej czasochłonny, a same drzwi będą prezentowały się lepiej na przestrzeni lat. Są również znacznie bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych i zmieniające się warunki pogodowe, w tym skrajne temperatury.

Wady drzwi aluminiowych

Drzwiom aluminiowym trudno jest przypisać wiele wad. W sporej mierze są to produkty bardzo wysokiej jakości, wykonane z najwyższą starannością, a to czynnik, który może wpływać na ich wyższą cenę, w porównaniu do pozostałych wariantów. Aluminium na pewno łatwiej zarysować, jednak aktualne rozwiązania minimalizują taką możliwość.

Decydując się na drzwi aluminiowe stawiamy na długoletnią inwestycję. W ich przypadku nie ma potrzeby obawiać się o uszkodzenia, naprawy czy właściwą ochronę, a walory estetyczne będą doskonale widoczne na tle całej architektury. Kupując drzwi wykonane z aluminium gwarantujesz sobie pewność i trwałość.

A jeśli interesuje Cię zakup drzwi aluminiowych, Śląsk w swojej ofercie posiada szeroki wybór. Sprawdź sam!