Okno na świat - blog

7
paź
2021
Opublikowane:

Drzwi drewniane wewnętrzne – jak wybrać?

Drzwi drewniane wewnętrzne – jak wybrać?

Drzwi wewnętrzne coraz częściej są traktowane bez należytej uwagi – zdecydowanie więcej osób skupia się na drzwiach zewnętrznych, które stanowią wizytówkę domu. Drzwi wewnętrzne są jednak równie istotnym elementem, co drzwi wejściowe – to one pełnią funkcję wydzielającą pomieszczenia, a odpowiednio dobrane, zmieniają charakter domu. Jak wybrać drzwi wewnętrzne? Na potrzeby poniższego artykułu przygotowaliśmy kilka zalet, które pomogą Ci w ich wyborze. 

Szczelność i izolacyjność termiczna

Jednym z największych plusów drzwi drewnianych jest niska rozszerzalność cieplna pod wpływem temperatury i dobra izolacyjność cieplna materiału.
Decyzja wyboru drzwi drewniane Katowice oznacza gwarancję bariery termicznej. Niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych, będziemy mogli utrzymać optymalną temperaturę w pomieszczeniach. Zimą, drewniane drzwi będą hamować uciekające z wnętrza ciepło, natomiast latem ochronią nas przed falami gorąca. 

Trwałość

Drewno cechuje się trwałością i wytrzymałością. Dlatego drzwi wykonane z tego naturalnego materiału, to inwestycja na długie lata. Dzięki stosunkowo niewielkiej gęstości drewna oraz systematycznej konserwacji mogą posłużyć nam od 50 aż do 80 lat!

Funkcjonalność

Drewno stanowi idealną barierę dla dźwięków. Jeżeli zależy nam na dobrej izolacji akustycznej, to drzwi wykonane z tego naturalnego materiału – zdadzą swój egzamin. Twoje pomieszczenie nie należy do najjaśniejszych i boisz się, że zamontowanie drzwi tylko pogorszy sytuację? Nic bardziej mylnego! W drzwiach drewnianych możliwe jest wycięcie otworów i wypełnienie ich prześwitującym szkłem, co pozwoli na doświetlenie wnętrza przy jednoczesnym zachowaniu prywatności. Jeżeli szukasz sposobu na optyczne powiększenie pomieszczenia, to dobrym sposobem jest zamontowanie luster w drzwiach. 

Styl i elegancja

Każde drzwi nadają niepowtarzalnego charakteru pomieszczeniom. Drewniane drzwi nie dość, że ocieplają wnętrze, to kojarzą się z elegancją i klasą. Drewno pozwala nam nadać wnętrzu charakter klasyczny, jak i nowoczesny. Dzięki szerokiej gamie wykończeń drzwi oraz rodzaju drewna, możliwe jest stworzenie takiego designu, który przypadnie nam do gustu. Jeżeli lubisz często zmieniać swoje wnętrze, to drzwi drewniane zdecydowanie są dla Ciebie! Ciekawym plusem jest możliwość zmiany ich koloru poprzez pomalowanie.

Drewno to materiał niepowtarzalny, gdyż nie znajdziemy dwóch takich samych kawałków materiału. Drzwi drewniane Katowice to gwarancja ich najwyższej jakości! Oferujemy drzwi wewnętrzne w różnych wymiarach, formach wykończenia, zastosowaniach i kolorach! Sprawdź naszą pełną ofertę na stronie lub skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy w dokonaniu odpowiedniego wyboru!