Okno na świat - blog

Okno dachowe
17
kw.
2018
Opublikowane:

Idealny sposób na nasłonecznienie poddasza to okna dachowe

Wybór okien to jeden z najważniejszych etapów budowy nowego domu. Z tą decyzją muszą mierzyć się często także właściciele wieloletnich budynków, które pod wpływem użytkowania wymagają wymiany poszczególnych elementów. Projektując swoje poddasze, coraz częściej decydujemy się na zamontowanie okien dachowych. Dlaczego? Mimo, że takie rozwiązanie posiada swoje zalety, jak i wady, jest idealnym sposobem na dosłonecznienie pomieszczenia i stworzenie w nim ciepłego, a zarazem przytulnego klimatu.

Naturalne światło

Wnętrza, w których dominują jasne kolory, świeżość i światło to przestrzeń, w której każdy z nas czuje się dobrze. Właśnie dlatego większość z nas montuje na swoim poddaszu okna dachowe, które dają możliwość uzyskania w pomieszczeniu naturalnych promieni słonecznych. Sztuczne światło nigdy nie zastąpi nam tego naturalnego emitowanego słońce. Co więcej, doświetlanie pokoju lampami będzie nieustannie generowało niepotrzebne koszty. Umiejscowienie okien w dachu sprawi, że wnętrze od razu stanie się jaśniejsze i rozświetlone. Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w miejscach, gdzie ilość światła jest niedostateczna, a wnętrze wciąż pozostaje ciemne.

Dlaczego warto mieć okno dachowe?

Wymieniając zalety okien dachowych, należy wspomnieć o ich uniwersalności, dzięki której możliwe jest wkomponowanie ich w niemal każdy dach. Jedyne ograniczenie stanowi kąt nachylenia, który powinien mieścić się między 15 a 90 stopniami. Tego rodzaju okna w porównaniu do innych metod doświetlania poddasza, nie zmieniają konstrukcji dachu i nie wpływają negatywnie na wygląd budynku.

Okna dachowe zapewniają nam także więcej prywatności ponieważ ich montaż odbiera sąsiadom możliwość zaglądania do wnętrza naszego domu. Decydując się na zamontowanie ich w swoim dachu, zyskujemy również gwarancję bezpieczeństwa i ochronę przed nieoczekiwanym włamaniem.

Okna dachowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które szukają sposobu na doświetlenie swojego poddasza i pragną wprowadzić do swojego pomieszczenia odrobinę naturalnego światła. Jasne wnętrze to nie jedyny powód, dla którego warto umieścić je we własnym dachu. Uniwersalność, nieskomplikowany montaż i bezpieczeństwo – to właśnie te cechy sprawiają, że nasi klienci tak chętnie je kupują.