Okno na świat - blog

Jak dopasować kolor i typ rolet do wnętrza pomieszczenia
2
gru
2019
Opublikowane:

Jak dopasować kolor i typ rolet do wnętrza pomieszczenia?

Są takie pomieszczenia, w których od razu wiemy, że wszystko gra. Od momentu otworzenia drzwi jesteśmy pewni, że wszystko jest na swoim miejscu, a projekt został zrealizowany od początku do końca. Do uzyskania takiego efektu wymagane jest zadbanie, o każdy szczegół w tym dobór rolet do reszty wystroju pokoju. Postaramy się doradzić Wam jak to wszystko dobrze do siebie dopasować!

Rolety, tak jak każdy inny, element wystroju i wyposażenia wnętrza powinien być wybrany już podczas fazy projektowej. Jednak co zrobić, gdy o tym, że jednak potrzebujemy rolet, zdaliśmy sobie sprawę już po remoncie lub wykończeniu pokoju? Na samym początku trzeba sobie powiedzieć, że nie ma co panikować! Rolety można przecież zamontować w dowolnym momencie, dobierając je do reszty wyposażenia. Czym się jednak kierować? Jak dobrać kolor? Na jaki typ rolet postawić?

Po pierwsze typ rolet

Rolety montowane w większości pomieszczeń dzielą się na kilka typów. Różnią się nie tylko wyglądem, ale również, tym w jakim stopniu chronią pokój przed światem z zewnątrz. W większości pokoi mieszkalnych zdecydowanie najlepszym wyborem będą rolety materiałowe.

Rolety materiałowe to sprawdzone rozwiązanie, które sprawi, że wnętrze nabierze ciepłego domowego klimatu. Pasują do znacznej większości pomieszczeń, i to niezależnie od stylu, w jakim zostały zaprojektowane. Wnętrzom bardziej eleganckim dodadzą trochę oddechu od sztywnej atmosfery, a w tych urządzonych bardziej na luźno pozwolą dopełnić całość.

Po drugie kolor rolet

Kolor każdego z elementów wyposażenia powinien dobrze pasować do całej reszty. Oczywiście nie chodzi o to by wszystko było dokładnie w jednym kolorze! Klienci szukający rolet w Katowicach często pytają nas, czy mamy rolety w kolorze ich ścian, jednak takie dokładne dopasowanie nie przynosi przeważnie dobrego efektu! Rolety jako detal powinny służyć jako sposób na przełamanie jednolitego koloru ścian i dodatków. Można to uzyskać na różne sposoby, np. zastosować kontrast, lub przełamać jaśniejszy, lub ciemniejszy odcień głównego koloru w pomieszczeniu.

Mamy nadzieję, że wiecie już trochę, więcej na temat doboru rolet. Nieważne czy to gabinet, czy sypialnia, pewne zasady są niezmienne i wystarczy się ich trzymać, aby uzyskać fantastyczny efekt.