Okno na świat - blog

Jaki profil okien plastikowych będzie najlepszy do mieszkania
1
sie
2018
Opublikowane:

Jaki profil okien plastikowych będzie najlepszy do mieszkania?

Jeśli planujemy wymianę okien w mieszkaniu, powinniśmy się do tego dobrze przygotować. Najważniejsze jest to, żeby zapoznać się z dostępnymi na rynku profilami, które najlepiej zdają egzamin w bloku. Powinniśmy więc zwrócić szczególną uwagę na parametry, które zwiększają komfort życia i oszczędność życia w mieszkaniu. Który profil okien będzie w tym wypadku najlepszy?

Okna plastikowe

Zanim wybierzemy konkretny model do naszych czterech kątów, należy zadecydować o materiale, z którego będą wykonane okna. Nie jest tajemnicą, że od wielu lat w mieszkaniach niepodzielnie panują okna plastikowe. Wynika to przede wszystkim z ich stosunkowo niskiej ceny, neutralnego wyglądu. Dopasowują się do reszty okien, oraz z bezobsługowego i bezawaryjnego charakteru. Wybierając tego typu okna, mamy pewność, że będą nam bezproblemowo służyć przez wiele lat.

Okna, a oszczędność

Najważniejszym kryterium z punktu widzenia mieszkańców bloku są parametry energooszczędne. Nasz profil powinien koniecznie posiadać bardzo dobre parametry izolacyjności cieplnej Pozwoli to nam zachować wysoką temperaturę wewnątrz podczas dużych mrozów na zewnątrz. Dobrą izolacyjnością cechują się np. profile pięciokomorowe. Poza izolacyjnością cieplną interesuje nas także współczynnik przenikania ciepła, który odpowiada za straty ciepła. Kupując okna, nie warto sugerować się wyłącznie ich ceną. Dobre parametry mogą bowiem przynieść dużą oszczędność już w perspektywie kilku lat.

Pozostałe parametry okien

Czynniki, które mają duży wpływ na komfort mieszkania w bloku to również współczynnik przenikania światła. Dzięki niemu możemy ogrzewać mieszkanie światłem słonecznym — to w połączeniu z dużą powierzchnią szyby przekłada się na nasłonecznienie wnętrza, a przez to wprowadzenie do niego więcej życia. Jeśli zamieszkujemy górne kondygnacje bloku, ważne jest aby wybrać profil o dużej odporności na obciążenie wiatrem, który może nam dać się we znaki. Jeśli mieszkamy na parterze, dobrym pomysłem będzie wybór profilu o dobrych właściwościach antywłamaniowych, takich jak wzmocnienia stalowe. Nie możemy także zapomnieć o dźwiękoszczelności, która pozwoli nam się spokojnie wysypiać.

Dobrze dobrany profil okien plastikowych jest kluczem do stworzenia w mieszkaniu wygodnych i przyjaznych warunków do życia. Najlepszym sposobem na satysfakcjonujący zakup jest wybór solidnego i polecanego producenta, którego renoma jest gwarancją jakości.