Okno na świat - blog

Okna do bloku
11
lip
2018
Opublikowane:

Jaki rodzaj okien jest najlepszy do mieszkania w bloku?

Wybór okien do mieszkania nie jest łatwym zadaniem i różni się od kupowania okien do domu. Wpływ na niego ma wiele kryteriów, które wynikają ze specyfiki ekonomii i mieszkania w bloku. Aby podjąć jak najlepszą decyzję, dobrze jest się zapoznać ze wszystkimi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę. Pomoże to nie tylko wybrać optymalną dla nas stolarkę. Przyczyni to się przede wszystkim zapewnić sobie satysfakcjonująca bezawaryjność przez długie lata i dużą oszczędność.

Energooszczędność

W przypadku ogrzewania większości mieszkań płacimy za faktycznie zużytą energię. Wynika z tego im bardziej zoptymalizowane pod kątem energooszczędności okna wybierzemy, tym mniejsze będziemy płacić rachunki. Inwestycja taka może zwrócić się już nawet w ciągu paru lat. Natomiast komfort, który zapewniają ograniczone straty ciepła. Aby zapewnić swojemu portfelowi jak największą ulgę w sezonie zimowym, dobrze jest postawić np. na energooszczędne linie okien PVC.

Parametry wpływające na komfort

Energooszczędność nie jest jedynym aspektem, który powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając okna do mieszkania w bloku. Kolejnym istotnym zagadnieniem jest współczynnik przenikania ciepła Uw, a przypadku mieszkań na wysokich kondygnacjach również współczynnik odporności na obciążenie wiatrem. Mieszkania na wysokich piętrach wymagają dodatkowo odpowiednich rozwiązań i systemów zapewniających bezpieczeństwo, szczególnie kiedy w domu są małe dzieci. Do tego należy dodać wodoszczelność i współczynnik przenikania światła, który pozwala na dogrzewanie mieszkania światłem słonecznym. Osoby, które mieszkają w centrum miasta lub przy ruchliwej drodze nie mogą także zapomnieć o parametrach dźwiękoszczelnych, a Ci, którzy borykają się z wilgocią w niektórych pomieszczeniach, powinni zwrócić uwagę na wentylację np. w postaci nawiewników.

Wygląd okien w bloku

Wymiana okien w mieszkaniu w bloku jest związana z pewnymi ograniczeniami. Dotyczą one przede wszystkim estetyki i stylu okien, który musi pasować do koncepcji budynku i okien pozostałych lokatorów. To od razu eliminuje możliwość zakupu okien w wymyślnych kolorach w kształtach. Niestety, niedopasowanie się do ogółu może skutkować konsekwencjami, takimi jak np. kary finansowe.
Niezależnie od tego, na jaką stolarkę zdecydujemy się w mieszkaniu, nigdy nie powinniśmy zapominać o kluczowych aspektach, jakimi są bezawaryjność, solidność, wytrzymałość i jakość. Te atuty gwarantują renomowani producenci z dużym doświadczeniem i najlepszymi technologiami. Stawiając na ich produkty, stawiasz na satysfakcjonujące i bezproblemowe użytkowanie.