Okno na świat - blog

okna dachowe na poddasze
29
kw.
2019
Opublikowane:

Jakie korzyści można mieć, instalując w domu okna dachowe?

Dom z poddaszem — każdy z nas kiedyś o nim marzył. Jako dzieci, fascynowaliśmy się widokiem gwiazd podczas gorącego letniego wieczoru, promieniami na twarzy, które budziły nas o poranku, czy kroplami deszczu padającymi na szybę, przy których brzmieniu zasypialiśmy. Wszystkie te przyjemności związane były z oknami dachowymi umiejscowionym gdzieś w przytulnej sypialni na poddaszu. Dziś, kiedy jesteśmy dorośli, okna dachowe wybieramy równie chętnie. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Przyjrzyjmy się bliżej korzyściom, które są z nimi związane.

Prawdziwy blask

Jedną z priorytetowych rzeczy, którymi często kierujemy się podczas urządzania mieszkania, jest jego odpowiedni poziom naświetlenia. Chcemy, aby pomieszczenia były jasne, pełne przestrzeni i światła. Elementem, który nierozerwalnie łączy się z kwestią oświetlenia, jest wybór okien. Decydując się na okno dachowe, mamy pewność, że zyskamy w domu światło naturalne w całym znaczeniu tego słowa. W konfrontacji z oknem ściennym tego typu okno zdecydowanie wygrywa, jeśli chodzi o ilość światła, które wpada do wnętrza. Okna skierowane na niebo, dostarczają w pomieszczeniu dużo lepsze oświetlenie niż zwykłe okna ścienne.

Energooszczędne okna dachowe

Kiedy zainwestowaliśmy mnóstwo pieniędzy w budowę domu, nie chcemy, aby w kolejnych latach dostarczał nam on równie ogromnych wydatków. Jeśli możemy w prosty sposób zaoszczędzić na opłatach na oświetlenie, to dlaczego tego nie zrobić? W słoneczny dzień okna dachowe zapewniają praktycznie bezustanny blask słońca, które wpada do naszego pokoju. Wyobraźmy sobie, ile energii możemy zaoszczędzić jeżeli mamy po kilka okien z każdej strony naszego mieszkania. Z drugiej strony — taka ilość światła, jest w stanie dużo dłużej zachować ciepło w mieszkaniu, co również jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem.

Jakie okno dachowe wybrać?

W naszej ofercie znajdziecie okna dachowe różnego rodzaju. Począwszy od okien PCV, które mają nowoczesne formy i łatwo jest je konserwować, poprzez okna drewniane — niezwykle klimatyczne i przyjazne dla środowiska, aż po okna aluminiowe, czyli te najrzadziej stosowane w budownictwie mieszkaniowym, a jednak funkcjonalne i wytrzymałe. Każde z nich dodatkowo oferuje szereg korzyści, związanych zarówno ze swoimi funkcjami, jak i designem.

Podsumowując, okna dachowe to rozwiązanie świetne dla osób, które oprócz ładnego wyglądu i niepowtarzalnego klimatu, cenią sobie ekologię oraz ekonomiczność.