Okno na świat - blog

Parametry okna pcv
13
wrz
2019
Opublikowane:

Jakie parametry powinno spełniać okno PCV?

Współczesne okna prezentują ogromny postęp techniczny, o którym świadczą liczne udoskonalenia. Zmiany obejmują zarówno wygląd okien, jak i ich funkcje. Nasz sklep oferuje ogromny wybór w zakresie wykończeń, kształtów i kolorów okien PCV. Zachęcają one przystępnymi cenami i niewymagającą pielęgnacją.

Aby wybrać solidny i trwały model, należy dogłębnie zapoznać się z aktualną ofertą okna PCV śląsk. Jest to inwestycja na wiele lat, dlatego podstawą przy zakupie powinna być rozsądność. Podczas zakupu należy zapoznać się przede wszystkim z technicznymi parametrami okien PCV. 

Izolacyjność cieplna 

To pierwsza i najważniejsza cecha dobrych okien. Jest określana jako współczynnik przenikania ciepła – im jest on niższy, tym okna lepiej zabezpieczają przed utratą ciepła i energii. Fachowo oznaczany jest jako UW. Ten parametr istotnie wpływa na to, jak ciepłe będzie wnętrze i jak dużo środków będziemy musieli przeznaczyć na jego ogrzewanie. 

Izolacyjność akustyczna okien

Okna i drzwi balkonowe o dobrej izolacyjności akustycznej tłumią hałas zewnętrzny nawet do ok. 30dB. Musimy pamiętać jednak o tym, że okna nigdy nie osiągną takiej izolacji jak ściana zewnętrzna. Na obniżenie tych parametrów wpływa również zastosowanie nawiewników lub rozszczelnianie okien. Należy zatem wybrać okna z grubszą szybą oraz z ramą z wielokomorowego profilu PCV. Oznaczenie tego parametru znajdziemy pod skrótem Rw – współczynnikiem izolacyjności akustycznej. 

Szczelność okien PCV

Okna powinny być szczelne, ponieważ wówczas będą lepiej chronić przed hałasem i utratą ciepła. O szczelności okien informują klasy od 1 do 4 – im wyższa klasa, tym okno jest szczelniejsze. W budynkach mieszkalnych wartość ta waha się między 3 a 4. Należy poważnie potraktować ten parametr ze względu na komfort mieszkania i niższe rachunki za ogrzewanie zimą. Warto zwrócić również uwagę przy tym punkcie na klasę wodoszczelności. Im wyższa wodoszczelność, tym mniejsze ryzyko przecieku w przypadku ulew z silnym wiatrem. 

Zabezpieczenia antywłamaniowe okien pcv

Wykorzystanie dostępnych zabezpieczeń antywłamaniowych zależy wyłącznie od kupującego. Na pewno podczas takiej decyzji trzeba zastanowić się nad tym, co chcemy chronić i jakimi metodami. Warto przemyśleć obecność podwyższonej odporności na włamanie, z czym wiąże się polepszenie akustyczne oraz cieplne właściwości przegród okiennych. 

To, na co zwracamy uwagę przy wyborze okien to przede wszystkim ich cena. Jednak nie to powinno być ważne – cena nie oznacza produktu dobrej jakości i odwrotnie. Każdorazowo musimy przeanalizować poszczególne parametry oraz konstrukcję okien.