Okno na świat - blog

Drzwi zewnętrzne drewniane
15
lip
2016
Opublikowane:

Jakie wybrać drzwi zewnętrzne drewniane czy aluminiowe?

Budując dom czy przeprowadzając remont generalny mieszkania chcemy, by nasze odnowione lokum było komfortowe, piękne, a przede wszystkim – bezpieczne. Spokój naszej rodziny uzyskamy tylko wtedy, gdy będziemy mieć pewność, że nie wydarzy się nic nieprzewidywanego. W kwestii bezpieczeństwa mieszkania czy domu kluczową rolę pełnią drzwi zewnętrzne – wizytówka naszego domostwa. Które z nich wybrać? Czy lepsze są te solidne, wykonane z drewna, czy może nowoczesne i odporne na uszkodzenia drzwi aluminiowe?

Wybór materiału drzwi

Wybór materiału, z którego będą wykonane nasze drzwi zewnętrzne jest bardzo ważny. Będą one narażone na bardzo trudne warunki – uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne. Dobre drzwi zewnętrzne powinny także być odporne na to, że od wewnątrz temperatura będzie wysoka, zaś wilgotność powietrza – niska, od zewnątrz jednak sytuacja będzie odwrotna – będzie wilgotno oraz zimno (w miesiącach zimowych) lub gorąco (w miesiącach letnich). Przy wyborze drzwi zewnętrznych liczy się nie tylko estetyka i dopasowanie jej do całości wnętrza ale także ich trwałość, szczelność oraz zabezpieczenia, jakie gwarantują domownikom.

Drzwi zewnętrzne drewniane

Drewniane drzwi to zdecydowanie gratka dla miłośników dobrego stylu, chcących podkreślić swój charakter, szyk oraz zamiłowanie do klasyki i natury. Idealnie sprawdza się w przypadku domów zaprojektowanych zgodnie z tradycyjnym stylem. Tego typu drzwi zewnętrzne będą idealnie współgrały z całością, a do tego zapewnią prawidłowa izolację cieplną wnętrza. Należy jednak pamiętać o ich regularnym konserwowaniu oraz systematycznych renowacjach. Ich dodatkowym atutem jest także umiejętność wygłuszenia środowiska zewnętrznego, co szczególnie docenią Ci, którzy mieszkają w domu w pobliżu ruchliwych tras lub jeśli Twoje mieszkanie położone jest w pobliżu biur, które są często odwiedzane przez klientów, a co za tym idzie – na klatce schodowej jest głośno.

Drzwi zewnętrzne aluminiowe

Aluminium, choć przez wielu uznawane za niezbyt atrakcyjne, wciąż zyskuje na popularności. Dzieje się tak, ponieważ to surowiec stosunkowo tani, a bardzo wytrzymały i odporny na wszelakie uszkodzenia. Drzwi zewnętrzne wykonane z aluminium nie wymagają od właściciela zbytniej dbałości o nie – nie ma konieczności konserwowania ich, jak to jest w przypadku drzwi wykonanych z drewna. Szeroka oferta wielu sklepów, czy to stacjonarnych czy internetowych, zapewnia klientom bardzo wiele różnych rozwiązań. Do wyboru mamy drzwi wykonane z aluminium w całej palecie barw oraz o wielu różnych fakturach, bogato zdobione lub minimalistyczne. Dzięki temu każdy znajdzie model idealny dla siebie. Aluminiowe drzwi dobrze sprawdzą się nie tylko we wnętrzach urządzonych w industrialnym czy minimalistycznym stylu. To także idealne rozwiązanie dla nowoczesnych, a przede wszystkim energooszczędnych wnętrz.

Odpowiedź na pytanie “Jakie drzwi wybrać?” wcale nie jest prosta. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, wymagań oraz – przede wszystkim – od zasobności portfela. Jeśli szukasz praktycznych drzwi zewnętrznych w stosunkowo niskiej cenie – postaw na drzwi aluminiowe. Jeśli jednak cenisz sobie dobry styl i wysoką jakość – wybierz drzwi wykonane z drewna.