Okno na świat - blog

Okna aluminiowe
22
lut
2022
Opublikowane:

Okna aluminiowe do nowoczesnych wnętrz

Jeszcze do niedawna okna aluminiowe kojarzono głównie z chłodem i budynkami należącymi do różnych przedsiębiorstw. W domach królowały (i nadal królują) głównie okna drewniane lub PCV, jednak coraz chętniej sięga się po te wykonane z aluminium, zwłaszcza w przypadku nowoczesnych projektów. Zainteresowanie wokół tego materiału stopniowo wzrasta, a pojawiające się opinie zachęcają nawet mniej zdecydowane osoby. Taki obrót spraw możemy zawdzięczyć przede wszystkim właściwościom, jakie oferuje aluminium. 

Po pierwsze — elastyczność

W nowoczesnych wnętrzach często stawia się stały dopływ światła dziennego i obszerne okna. Aluminium dzięki swojej plastyce pozwala na zastosowanie wąskich brzegów i rozbudowanie do maksimum powierzchni szyby. Takie rozwiązanie sprawdza się w szczególności w przypadku designerskich domów, które swoim wyglądem wyróżnią się w okolicy i przykują uwagę przyjezdnych. Co więcej, okna aluminiowe dają możliwość wysokiej personalizacji – łatwiej jest z nich wykonać nietuzinkowe kształty, podkreślające unikatowość wnętrza. Ponadto dostępna kolorystyka umożliwia dopasowanie ich do niemal każdego projektu, komponując się z resztą dodatków.

Aluminium to długoletnia trwałość i stabilność

W porównaniu do okien PCV zapewniają znacznie większe bezpieczeństwo i są mniej podatne na zniekształcenia. Mamy również dobrą wiadomość dla osób, które nie lubią przeznaczać zbyt dużo czasu na domowe porządki. Do dokładnego wyczyszczenia okien aluminiowych wystarczy tylko łagodny środek myjący i ciepła woda. 

Z duchem nowoczesności powinniśmy także pamiętać o czynnikach wpływających na środowisko. W tym przypadku okna aluminiowe zyskują przewagę nad innymi rozwiązaniami, ponieważ samo aluminium jest materiałem, który w pełni nadaje się do recyklingu. 

Na ich korzyść wpływa również możliwość dostosowania do różnych pomieszczeń, przez co chętnie są wykorzystywane w nowoczesnej architekturze biurowców, a także stanowią inspirację dla nowo powstających osiedli czy domków jednorodzinnych, gdzie są wykorzystywane do podkreślenia od wewnątrz widoku na ogród, taras, a nawet basen.

Myśląc o zakupie okien aluminiowych należy pamiętać, że ich koszt jest wyższy niż w przypadku tradycyjnych okien drewnianych lub PCV. Jest to jednak dobra inwestycja, która pozwoli na cieszenie się ich aspektem wizualnym i trwałością przez długie lata. 

Jeśli interesują Cię okna aluminiowe, Śląsk to dobre miejsce na ich zakup! Poznaj ofertę i ciesz się wymarzonym wnętrzem.