Okno na świat - blog

antywłamaniowe okna
10
wrz
2016
Opublikowane:

Okna antywłamaniowe – zabezpieczenie na miarę XXI wieku

Spokój to wartość bezcenna, ale warta też swojej ceny. Wiemy, jak bardzo nasi Klienci cenią sobie spokojną głowę. Właśnie dlatego tak dużą wagę przywiązujemy do rozwiązań, mających zapewnić bezpieczeństwo ich samych, a także ich bliskich i mienia. Okna antywłamaniowe to jeden ze sposobów – niezawodny i na miarę XXI wieku.

Współczesne technologie w oknach

Umożliwiają stosowanie rozwiązań naprawdę nowatorskich także w Polsce. Śledząc trendy rynku zabezpieczeń, klienci często pytają o rozwiązania antywłamaniowe rozważając także wymianę okien. Oferta jest szeroka, a jej głównym zadaniem jest opóźnienie sforsowania okien. Żadne bowiem z nich nie dają stuprocentowej gwarancji bezpieczeństwa. Jednak fakt, że okna z zabezpieczeniami nie różnią się wizualnie od zwykłych, jest sporym zaskoczeniem dla włamywaczy (gównie tych przypadkowych)- to niewątpliwy atut stosowanych rozwiązań. Podwyższona odporność na włamanie sprawia, że potrzeba więcej czasu, wysiłku i wiedzy, by otworzyć takie okna.

Jak zabezpiecza się okna?

Opcji jest wiele, począwszy od szyb antywłamaniowych, przez specjalne konstrukcje ramy i skrzydła i okucia antywyważniowe. Warto zwrócić uwagę na wzmocnienia metalowymi profilami czy klamkę zamykaną na klucz, jednak bezwzględną podstawą jest obecność atestu. Świadectwo kwalifikacji (klasy) dotyczy okna całościowo, a nie jego poszczególnych elementów. Dlatego, jeśli decydujemy się na okna antywłamaniowe musimy mieć pewność, że nie tylko ono samo wykonane jest z najwyższą starannością, ale także bez zarzutu będzie sposób jego montażu. Tylko to zapewnia pełną funkcjonalność i spokojną głowę.

Ciekawostką może być fakt, że wszelkie zabezpieczenia inspirowane są właśnie najczęstszymi sposobami forsowania okien. Zalicza się do nich rozbijanie szyb, wyważanie okien z ram, przesunięcia okucia i po prostu wejścia przez uchylone i otwarte okno. Stąd też, w pewnym stopniu zabezpieczenie jest czymś, o co możemy zadbać sami domykając okna przed wyjściem z domu. Cała reszta należy do nas!