Okno na świat - blog

Okna dachowe na poddaszu
15
lis
2018
Opublikowane:

Okna dachowe – idealny sposób na ciemne poddasze

Jasne, przestronne i rozświetlone wnętrze to miejsce, w którym aż ma się ochotę spędzać swój wolny czas i oddawać błogiemu relaksowi. Ciemne pomieszczenie, w którym brakuje dostępu do światła, często wpływa na nas negatywnie i obniża nasz nastrój. Czy istnieje skuteczne rozwiązanie tego problemu? Praktycznym, a zarazem jednym z najprostszych sposobów na wpuszczenie do wnętrza większej ilości światła jest montaż okien dachowych. Dowiedz się, dlaczego warto w nie zainwestować!

Zalety okien dachowych

Choć na rynku pojawia się coraz więcej designerskich lamp i systemów oświetlenia, sztuczne światło nigdy nie zastąpi tego naturalnego, pochodzącego od słońca. Dodatkowo, częste używanie lamp generuje większe koszty i przyczynia się do wzrostu rachunków. Okna dachowe to inwestycja, na której nie warto oszczędzać – docenimy ją szybciej, niż nam się wydaje! Ich montaż jest nieskomplikowany, z łatwością można wkomponować je do swojego dachu, nie ingerując w jego konstrukcję lub wygląd budynku.

Jak wybrać odpowiednie okna?

Na początku powinniśmy zastanowić się nad ilością okien, jakie zostaną zamontowane na naszym poddaszu. Zaleca się, aby powierzchnia szyb zajmowała minimum ⅛ powierzchni podłogi. Pamiętajmy o tym, że im większa ilość okien, tym lepszy poziom światła w pomieszczeniu. Przed dokonaniem ostatecznej decyzji, powinniśmy zastanowić się nad preferowanym kształtem, kolorem oraz materiałem wykonania. Przemyślmy także to, w jaki sposób okna będą się otwierać oraz czy zapewnią pomieszczeniu dostateczne ciepło. Dzięki temu unikniemy w przyszłości niepotrzebnych komplikacji związanych z nieszczelnością lub przenikającym do środka pomieszczenia zimnem.

Okna dachowe to rozwiązanie, które za sprawą swojej funkcjonalności coraz częściej pojawia się w nowoczesnym budownictwie. Nie dość, że rozświetla pomieszczenie, to jeszcze urozmaica wygląd całego budynku, a także wpływa pozytywnie na wygląd samego pomieszczenia. Gdy wnętrze staje się jaśniejsze, od razu nabiera ciepłego i przytulnego klimatu.