Okno na świat - blog

trwałe okna drewniane
13
wrz
2017
Opublikowane:

Okna drewniane – jakość na lata użytkowania

Pytanie, które często zadają sobie osoby decydujące się na zakup nowych okien, dotyczy surowca, z jakiego mają być wykonane. Często zastanawiają się one nad tym, które okna zapewnią im większy komfort – drewniane czy plastikowe? Obydwa modele są warte uwagi jednak to właśnie ten pierwszy zachwyci Cię szczególną jakością wykonania i trwałością na lata.

Najnowsze technologie

Liczne wypaczenia i sytuacje, w których zimno przedostawało się do pomieszczenia sprawiły, że opinia krążąca o oknach wykonanych z drewna stała się niezbyt pozytywna. Wielu osobom kojarzyć zaczęły się one z niską jakością i brakiem jakiejkolwiek funkcjonalności. Nie musimy jednak obawiać się już tych problemów bo dzięki nowoczesnym technologiom i stosowaniu drewna klejonego warstwowo, wszelkie niedogodności już dawno zniknęły.

Trwałość okien drewnianych

Decydując się na stolarkę okienną wykonana z drewna, otrzymujesz gwarancję jakości na lata i pewność, że spełnia ona wszystkie wymogi techniczne. Dzięki nowoczesnym drewnianym oknom nie zaskoczą Cię żadne warunki atmosferyczne. Odpowiednio zaimpregnowane, sprawiają, że wszystkie pory i kanaliki zostają właściwie uszczelnione. Jeśli tylko montaż przebiegnie w poprawny sposób, okna przetrwają na lata i będą służyć Ci jeszcze przez długi czas.

Bezpieczeństwo okien

Okna wykonane z drewna zapewnią zarówno Tobie, jak i pozostałym domownikom najlepsze bezpieczeństwo. Dzięki niskiemu wskaźnikowi przewodnictwa cieplnego są niezwykle odporne na działanie ognia, przez co nie musisz obawiać się pożaru. Ze względu na swoją sztywność, świetnie poradzą sobie także ze złodziejami i włamywaczami. W przeciwieństwie do tworzyw pozyskiwanych w sztuczny sposób, drewno nie wymaga silnej obróbki chemicznej i należy do najmniej szkodliwych surowców.

Ponadczasowość okien z drewna

Jednym z powodów, dla których warto zdecydować się na drewnianą stolarkę okienną jest jej ponadczasowe piękno i klasa, jaką prezentuje. Od dostępnych zamienników odróżnia ją szlachetny wygląd, a także możliwość przebierania we wzorach i kolorach. Drewniane okna pasują nie tylko do zabytkowej architektury, ale także i nowoczesnej, dla której są idealnym dopełnieniem. Dzięki swojej sztywności drewno pozwala na produkcję okien o nietypowych kształtach, które możesz dobierać według swoich upodobań.

Drewno to niezwykle trwały i solidny surowiec, który idealnie posłuży jako materiał do produkcji twoich okien. Wśród wielu nowoczesnych propozycji odnajdziesz te o oryginalnym wzornictwie i wyjątkowej stylistyce, które będą znakomitym uzupełnieniem wyglądu twojego domu. Inwestując w okna wykonane z drewna, masz pewność, że się nie zawiedziesz!