Okno na świat - blog

Okna PCV Katowice
29
lip
2021
Opublikowane:

Okna PCV – jak rozwinąć ten skrót?

Obecnie dzięki najnowszej technologii projektowanie okien wygląda zupełnie inaczej, niż kilkadziesiąt lat temu. Interesujące wzornictwo, energooszczędność, szczelność i bezpieczeństwo – oto cechy, które mają nowoczesne okna. Okna PCV w pełni odpowiadają założonym kryteriom! Na rynku istnieje mnóstwo wariacji kształtów i kolorów danych okien, a ich niska cena jest największym atutem dla klientów. Wiemy, że często powtarzający się skrót PCV może być dezorientujący, dlatego postaramy się wytłumaczyć na czym on polega i co oznacza. Przedstawimy krótką historię tego materiału oraz kilka zalet wynikających z jego wykorzystania.

Okna PCV – co ten skrót oznacza?

Na samym początku warto zaznaczyć, że istnieje kilka wariantów nazewnictwa danego materiału. Poszukując okien do domu często można usłyszeć skróty PCV, PVC i PCW, co może być mylące dla nowicjuszy remontu. Różnica między skrótami jest jedynie językowa i wszystkie  odnoszą się do tego samego materiału – polichlorek winylu (PCW). Tworzą go atomy węgla, wodoru oraz chloru. Poprzez swoje  właściwości termoplastyczne, dużą wytrzymałość mechaniczną, odporność na działanie wielu rozpuszczalników i czynników biologicznych jest jednym z najczęściej i najchętniej wybieranych materiałów. Okna PCV bardzo często są nazywane oknami plastikowymi. Sam polichlorek winylu jest lekki, a przez brak obciążenia konstrukcji budowli, pozwala tworzyć o wiele większe przeszklenia w porównaniu do  okien aluminiowych czy drewnianych.

Trochę więcej o samym materiale

W Polsce materiał ten pojawił się w latach 70. XX wieku i dość szybko zaczął wypierać stolarkę okienną oraz drzwiową. Dzięki atrakcyjnej cenie i dobrym parametrom technicznym okna PCV są niezwykle pożądane i chętnie wybierane w budownictwie. Szkodliwe substancje polichlorka-winylu przedostają się do otoczenia dopiero w sytuacji, gdy zostanie on podpalony. Swoje pierwsze chwile świetności PVC miało w latach 40 XX. wieku, ponieważ w czasie wojny służyło, między innymi, do izolacji kabli. Zmiękczone PVC, które miało imitować skórę, używano do powlekania siedzenia autobusów. 

O naszej działalności

Nasze okna PCV Katowice dostarczane są z myślą o komforcie i bezpieczeństwie domu. Indywidualnie podchodzimy do każdego klienta,aby odpowiedzieć na jego potrzeby. Wśród asortymentu znajdziesz stolarkę zarówno do współczesnego budownictwa, jak również do zabytkowych kamienic. Zaufało nam już wiele osób, mamy więc nadzieję, że i Ty dołączysz do tego grona! 

Chcemy także, aby nasi klienci byli w pełni poinformowani i świadomi swoich decyzji podczas wyboru okien. Mamy nadzieję, że wszelkie wątpliwości zostały rozwiązane i zdecydujesz się na skorzystanie z naszych usług. Okna pcv, aluminiowe czy drewniane –  wszystkie znajdziesz w  ofercie naszego sklepu. Zapraszamy Serdecznie!