Okno na świat - blog

Okna plastikowe Śląsk
10
lut
2021
Opublikowane:

Okna plastikowe – wpuść do mieszkania więcej słońca!

Wybór odpowiednich okien to jedna z kluczowych decyzji w trakcie budowania lub remontowania domu. Najczęściej wybierane są okna PCV zwane potocznie oknami plastikowymi. Cieszą się popularnością wśród użytkowników dzięki temu, że są praktyczne, solidne i trwałe. Więcej o zaletach okien plastikowych dowiesz się z naszego wpisu.

Zalety okien plastikowych

Okna plastikowe zdobywają uznanie Polaków już od wielu lat. Jest to najpopularniejszy wybór wśród użytkowników nie tylko ze względu na wysoką jakość wykonania, ale także atrakcyjną cenę, która jest zdecydowanie niższa niż za okna aluminiowe czy drewniane. Odpowiednio zamontowane okna PCV charakteryzują się dużą szczelnością — oznacza to, że maksymalnie ograniczają dopływ powietrza z zewnątrz oraz tłumią niepotrzebne hałasy. Szczelne okna plastikowe pozwolą utrzymać ciepło w domu na dłużej, co pomoże Ci ograniczyć wydatki na ogrzewanie. Inwestycja w dobrej jakości okna plastikowe to nie tylko poprawa bezpieczeństwa czy jakości, ale także komfort na kilka dobrych lat. Warto wspomnieć, że mimo niższej ceny niż okna drewniane, okna PCV są zdecydowanie trwalsze, łatwiejsze w utrzymaniu czystości i co ważne — nie są palne. 

Jasne mieszkanie z oknami plastikowymi

Wraz z popularnością okien PCV, na rynku pojawiły się innowacyjne rozwiązania i zastosowania. Do wyboru są już nie tylko białe profile. W ofercie producentów znajdziemy całą gamę kolorów, nowoczesne wzornictwo i różne formy dopasowane do skosów domu. Oprócz praktycznego zastosowania i estetycznego wyglądu, okna plastikowe posiadają zabezpieczenia antywłamaniowe, co pomoże Tobie i Twoim domownikom czuć się bezpiecznie i spokojnie w swoim domu. Okna plastikowe Śląsk — tam warto rozejrzeć się za dobrej jakości oknami od sprawdzonego producenta. Zastosowanie odpowiedniej wielkości okien PCV pozwoli Ci wpuścić do mieszkania większą ilość naturalnego światła, a tym stworzyć przytulną, domową atmosferę. Jeśli posiadasz dom, to pomyśl o świetliku w suficie i ogranicz zużycie światła sztucznego do minimum! A może zdecydujesz się na panoramiczne okno? Jeśli mieszkasz przy leśnych terenach, to rozwiązanie idealne dla Ciebie. Pamiętaj — duże okna potrafią zdziałać cuda nawet w najciemniejszych pomieszczeniach!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien PCV?

Istotną kwestią przy wyborze okien jest klasa profili. Na jakość okien ma wpływ stopień odporność na warunki zewnętrzne np. zimno, wiatr, czy hałas. Wyróżniamy 3 klasy profili okiennych, które określają symbole A, B i C. Te o najwyższej klasie oznaczane są symbolem A i to je powinieneś wybrać, jeśli oczekujesz najwyższej jakości, która pozwoli Ci cieszyć się nimi przez długie lata. Tańsze okna to słabsze profile, a co za tym idzie gorsza izolacja. 

By móc cieszyć się bezpieczeństwem domowników i mniejszymi rachunkami za prąd, wybierz okna o najwyższej klasie od renomowanego producenta. Wraz ze wzrostem popularności okien PCV, do wyboru masz mnóstwo możliwości kolorystycznych. Masz także możliwość personalizacji wymiarów, kształtu i stylu okien — tak, by idealnie pasowały do Twojego wnętrza. Wybierz okna idealne dla siebie i ciesz się pięknym i słonecznym mieszkaniem!