Okno na świat - blog

rolety w oknie
23
lut
2017
Opublikowane:

Rolety odbijające światło czy podgumowane?

Dni stają się coraz dłuższe, słońce coraz częściej zagląda do naszych pomieszczeń, a temperatura z dnia na dzień staje się coraz wyższa. Dlatego lepiej już teraz zastanowić się w jaki sposób zabezpieczyć się przed nadmiarem światła. Zarówno rolety odbijające światło, jak i rolety podgumowane zapewniają 100% zaciemnienia, które wybrać?

Rolety odbijające światło

Niebywałą ich zaletą jest to, że zapobiegają nagrzewaniu się pomieszczenia. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu specjalnej tkaniny z posrebrzaną powłoką. Zatrzymują promienie słoneczne i odbijają je. Skutkuje to zachowaniem optymalnej temperatury w pomieszczeniu, w których je zastosujemy. Rolety te chętnie są montowane w miejscach szczególnie narażonych na działanie promieni słonecznych. Dodatkowym atutem rolet odbijających światło jest to, że mogą pełnić funkcje zaciemniającą czy ozdobną.

Rolety podgumowane

Podstawową zaletą rolet, w których zostały zastosowane tkaniny podgumowane, jest to, że powodują całkowite zaciemnienie w każdych warunkach. Rolety takie najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach gdzie łatwiej o ich zniszczenie (np. kuchnia, garaż). Rolety takie charakteryzują się wysoką funkcjonalnością, co odbija się echem na ich estetyce. Najpopularniejsze rolety to te w kolorze czarnym, brązowym i białym.

Oba typy rolet odnoszą się do ważnej funkcji – zaciemniają pomieszczenie i są skutecznym sposobem na utrzymanie optymalnej temperatury. Warunkiem decydującym o tym, które rolety wybrać jest kwestia estetyczna. Rolety odbijające światło występują w licznych wzorach i kolorach. Rolety podgumowane są proste, często w jednym kolorze – stanowią kompromis między funkcjonalnością, a estetyką.
Słońce, upał i wiosenne światło to z pewnością przyjemne zjawiska. Jednak ich intensywność może stać się uciążliwa, dlatego warto zastanowić się nad wyborem rolet, które ograniczą dawkę temperatury i słońca.