Okno na świat - blog

roleta dzień noc
14
lis
2016
Opublikowane:

Rolety typu dzień noc – stwórz niepowtarzalny klimat

Choć na co dzień nie zwracamy na nie szczególnej uwagi, to właśnie one nadają wnętrzom indywidualnego charakteru. Ich kolor oraz typ decyduje o atmosferze, która panuje w pokoju. Mowa oczywiście o roletach, ale nie zwykłych. Rolety typu dzień-noc wcale nie są nowością na rynku, jednak nie widuje się ich za często w mieszkaniach i domach Polaków. Dlatego jeśli pragniesz wyróżnić swoje lokum – postaw właśnie na rolety typu dzień-noc.

Czym są rolety typu dzień-noc?

Pozornie przypominają one klasyczne żaluzje, jednak zapewniają domownikom większą swobodę użytkowania i większą kontrolę nad intensywnością światła wpadającego do wewnątrz pomieszczenia. Rolety typu dzień-noc składają się z poziomych pasów, naprzemiennie kolorowych oraz przeźroczystych, przypominających cienkie firany. Dzięki temu jednym, drobnym ruchem ręki możemy zaciemnić pomieszczenie lub odsłonić roletę, bez konieczności całkowitego zwijania i rozwijania rolety. Wedle uznania możemy kontrolować dopływ promieni słonecznych, co szczególnie docenią Ci, którzy pracują przy komputerze czy korzystają z telewizora w słoneczne dni. Co ważne, rolety typu dzień-noc są bardzo eleganckie i wykonane z delikatnych, cienkich, choć trwałych materiałów. Dzięki temu domownicy zyskują subtelny, a przy tym solidny element zaciemniający wnętrze.

Dlaczego rolety dzień-noc to dobry wybór?

Przede wszystkim są one niezwykle estetyczne i oryginalne, ale także wygodne. Rolety typu dzień-noc gwarantują użytkownikom większą kontrolę nad stopniem przepustowości światła, w przeciwieństwie do żaluzji, które mimo wszystko nie są w pełni precyzyjne. Szeroki wybór rolet typu dzień-noc zapewnia także idealne dobranie ich kolorystyki do stylu wnętrza, a także charakteru domowników. Wedle uznania można zakupić rolety stonowane, które wtopią się w tło lub wręcz odwrotnie – kontrastowe, krzykliwe, które będą stanowiły ciekawy akcent w pomieszczeniu.

Dowolność wyboru materiałów

Rolety typu dzień-noc produkowane są w różnych rozmiarach, kolorach, zaś same pasy, zarówno te zaciemniające, jak i te przezroczyste – mogą przyjmować różne grubości. Dzięki temu bez trudu dobierzemy produkt idealny dla siebie. Szukasz ciemnych, grubych, masywnych rolet? A może wolisz leciutkie, cienkie pasy w pastelowych barwach? Decydując się na rolety dzień-noc bez wątpienia znajdziesz dokładnie to, czego szukasz. Co ważne, instalacja tego typu rolet jest ekspresowa i nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi. Można przymocować je do okna lub do ściany ponad nim – wszystko zależy od indywidualnych preferencji.