Okno na świat - blog

Jakie są zalety posiadania okien plastikowych
6
mar
2018
Opublikowane:

Jakie są zalety posiadania okien plastikowych?

Mimo upływu lat okna plastikowe, inaczej nazywane PVC, są najczęściej i najchętniej wybieranymi oknami przez klientów. Ich drewniane i aluminiowe odpowiedniki to bardzo mocna konkurencja, jednak pokażemy Wam, czemu to właśnie plastik jest tworzywem, na które powinniście postawić. Przeczytajcie, jakie zalety mają okna plastikowe i sami oceńcie!

Wytrzymałość okien plastikowych

Pierwszą z korzyści okien plastikowych jest ich trwałość. Tworzywo PVC charakteryzuje się wysoką odpornością na działania niesprzyjających warunków atmosferycznych, takich jak wilgoć czy promienie słoneczne. Pod tym względem górują nad oknami drewnianymi. Dodatkowo cechują się niepalnością, co jest ich niewątpliwym atutem.

Oszczędność pieniędzy

Okna PVC zdecydowanie kuszą swoją ceną – są bardziej atrakcyjne cenowo niż okna drewniane. Te dobrej jakości wytrzymają nawet kilkadziesiąt lat użytkowania, a odpowiedni montaż zapewni pierwszorzędną szczelność. To z kolei pociąga za sobą kolejną korzyść, a mianowicie ograniczenie opłat za ogrzewanie mieszkania czy domu. Okna wykonane z plastiku są termoizolacyjne i wygłuszają pomieszczenie, tak więc hałasy z ulicy nie będą tak dokuczliwe.

Łatwość utrzymania czystości okien PCV

Tworzywo PVC nie wymaga szczególnej pielęgnacji czy konserwacji. Ramy wystarczy raz na jakiś czas przemyć letnią wodą z dodatkiem delikatnego środka myjącego – najlepiej użyć szmatki lub gąbki. Jeśli chodzi o okucia, to dobrze jest raz do roku odpowiednio o nie zadbać, czyli nasmarować wazeliną techniczną, oliwą do maszyn lub smaru. Dzięki temu okna będą gładko „chodzić” cały rok. Warto czasami sprawdzić w jakim stanie są uszczelki. Jeśli zauważymy, że stwardniały i są mniej elastyczne, to posmarujmy je gliceryną, olejem do maszyn lub specjalistycznym preparatem. Jednak jeśli zobaczymy pęknięcia, niezbędna okaże się wymiana ich na nowe.

Uniwersalność okien plastikowych

Co prawda najpopularniejszym kolorem okien PVC jest biel, jednakże wcale nie jesteśmy na nią skazani! Możliwe jest zamówienie okien oklejonych kolorowymi foliami lub okleinami drewnopodobnymi. Okna plastikowe dostępne są zazwyczaj „od ręki”, co jest dużym plusem dla osób, którym zależy na czasie. Dodatkowo nie ma większego problemu z wykonaniem okna na zamówienie – w niemalże dowolnym kształcie.
To, że klienci od lat wybierają okna plastikowe do swoich domów i mieszkań, nie jest zaskoczeniem – wystarczy tylko spojrzeć na listę zalet tego rozwiązania. Posiadają bardzo korzystne parametry techniczne, dzięki czemu sprawdzą się w nawet bardzo wymagającym wnętrzu.