Okno na świat - blog

Drewniane drzwi
26
lip
2018
Opublikowane:

W jaki sposób dbać o drewniane drzwi?

Drzwi wykonane z drewna to wybór na lata. W tym wypadku cena idzie w parze z jakością, którą klienci doceniają w trakcie użytkowania. Ten solidny i wytrzymały materiał pozwala korzystać z drzwi przez długi czas, unikając jednocześnie niechcianych wad i usterek. Eleganckie i stylowe drzwi drewniane są doskonałym dopełnieniem zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrz. To dzięki nim każda przestrzeń nabiera nieprzeciętnego szyku i klasy.

Jeśli zależy nam na tym, aby utrzymać drzwi w pierwotnym stanie przez dłuższy czas, powinniśmy zadbać o prawidłową konserwację i ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Zastanawiacie się jak to zrobić? Z chęcią podpowiemy Wam, od czego zacząć!

Jak ochronić drzwi?
Opady deszczu lub śniegu, ostre promienie słoneczne i dynamicznie zmieniająca się temperatura to powody, dla których nasze drzwi mogą tracić na jakości. Dobrym rozwiązaniem, które pozwoli Wam ochronić je przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, jest instalacja zadaszenia. Dodatkowe zabezpieczenie uzyskamy umieszczając drzwi w specjalnej wnęce, do której nie dotrze wiatr i słońce. Ważne jest to, aby regularnie dbać o dolną część wejścia ponieważ to właśnie ona jest najbardziej narażona na uszkodzenia.

Konserwacja drewnianych drzwi

Konserwacja to etap, który zazwyczaj nadchodzi po pierwszym roku użytkowania nowych drzwi. W trosce o trwałość i kondycję drewna, nie powinniśmy używać rozpuszczalników, preparatów z chlorem, środków alkalicznych lub płynów przeznaczonych do szyb. Preparaty te najlepiej zastąpić środkiem uzyskanym z połączenia płynu do mycia drewna, delikatnego mleczka oraz letniej wody. Taka mieszanka doskonale sprawdzi się jako skuteczny środek w walce z zabrudzeniami i tłuszczem, a dodatkowo zapewni nabłyszczenie powierzchni.

Drzwi drewniane to doskonały wybór do Twojego domu! Jeśli chcesz, aby jego przestrzeń nabrała elegancji i klasy, nie zastanawiaj się ani chwili dłużej i zainwestuj w jeden z naszych modeli. Oferujemy trwałe, solidne i funkcjonalne drzwi, które zapewnią Ci ciszę i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.