Okno na świat - blog

żaluzje pionowe do mieszkania
14
maj
2019
Opublikowane:

W jaki sposób ograniczyć nadmierną ilość dziennego światła?

Projektując pomieszczenia, aranżując wnętrze i dobierając dodatki, zazwyczaj przyświeca nam jedna idea – chęć stworzenia bardzo jasnego i przestronnego mieszkania. Z tego więc powodu wybieramy wielkie okna, które maksymalnie naświetlą nam wnętrze, jasne barwy farb, która optycznie powiększą pomieszczenie i lampy o wysokim poziomie natężenia, które dodatkowo oświetlą wybrane miejsca. Są jednak sytuacje, w których nadmierna ilość światła bywa uciążliwa i wolelibyśmy ją ograniczyć. W takich przypadkach z pomocą przychodzą nam żaluzje wewnętrzne.

Gorące temperatury

Na początku lata doceniamy każdy promień słońca, jednak po pewnym czasie zaczynają nam one mocno doskwierać. Chcąc utrzymać w pomieszczeniu optymalną temperaturę w upalne dni, powinniśmy zminimalizować ilość wpadających do mieszkania promieni słonecznych. Najprostszym sposobem na to, jest stworzenie bariery dostępu w postaci żaluzji. Oprócz wiatraków i innych sprzętów mających na celu ochłodzenie wnętrza, mamy do dyspozycji żaluzje wewnętrzne, które są bardziej ekonomiczne i możemy w prosty sposób kontrolować ich działanie.

Odrobina prywatności

Każdy z nas lubi czuć się w swoim domu swobodnie i komfortowo. W dzisiejszych czasach, kiedy osiedla wyrastają jak grzyby po deszczu, czasem nie jest to wcale takie oczywiste. Żaluzje wewnętrzne są więc świetnym rozwiązaniem w przypadku, kiedy chcemy zapewnić sobie intymność w ciągu dnia. Szczególnie przydatne będą w pomieszczeniach, które mają usytuowane okna od strony ruchliwej ulicy lub blisko innego budynku.

Specyficzny klimat

Pewne detale w mieszkaniu potrafią stworzyć lepszy klimat niż meble i większe wyposażenie. Dzięki żaluzjom wewnętrznym, możemy regulować ilość światła w pomieszczeniu i tym samym nadać mu unikatowy, zaciemniony klimat. Żaluzje świetnie sprawdzą się podczas randki, imprezy czy drzemki. W naszym sklepie znajdziecie dwa typy żaluzji wewnętrznych – żaluzje pionowe i żaluzje poziome, które można dostosować do rodzaju pomieszczenia, rozmiaru okna oraz osobistych preferencji.

Wybierz najlepsze dla siebie żaluzje wewnętrzne i ciesz się korzyściami, które dają. Dzięki nim zadbasz o optymalną temperaturę w pomieszczeniu, stworzysz intymny klimat i przyciemnisz pomieszczenie według swoich własnych potrzeb.