Okno na świat - blog

rolety do okien
11
kw.
2019
Opublikowane:

W jaki sposób zaznać trochę prywatności w blokowisku?

Dom czy mieszkanie? To pytanie, które według badań, zadaje sobie większość zbliżających się do trzydziestki Polaków. Od wielu lat w Polsce obserwujemy trend, który wskazuje na to, że mając do wyboru zamieszkać w domu lub w bloku, młodzi ludzie na dorobku wybierają to drugie. Warto podkreślić, że zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie ma swoje zalety oraz wady.

W ostatecznym zestawieniu zakup mieszkania generuje niższe koszty i zapewnia lepszą lokalizację. Możliwość zamieszkania w swoim własnym domu wiąże się jednak z większym komfortem wynikającym z dużej przestrzeni i ogrodu. Jedną z zalet domu jest także gwarancja prywatności, którą trudno zachować w blokowisku. Na szczęście istnieje sposób na to, by uporać się z tym problemem. W tym wpisie podpowiemy Wam, jak to zrobić!

Rolety i żaluzje — sposób na prywatność w mieszkaniu

Przez długie lata w wielu domach, aby uchronić się przed wzrokiem sąsiadów, na oknach wieszano firanki lub zasłony. To rozwiązanie miało na celu chronić wnętrze przed słońcem i zabezpieczać je przed wzrokiem sąsiadów. Często stanowiły także dodatkowy element dekoracji wnętrza. Z czasem zostały jednak wyparte przez rolety materiałowe i żaluzje, które okazały się nowocześniejszym, a przede wszystkim bardziej praktycznym rozwiązaniem. Dziś, kiedy wszyscy jesteśmy zabiegani, zmęczeni i zajęci tysiącem spraw, nie chcemy tracić czasu na pranie, prasowanie i wieszanie firanek. Rolety i żaluzje po zamontowaniu pozostają w tym samym stanie przez długie lata. Co lepsze to chronią nas przed słońcem i co ważne — pozwalają zaoszczędzić czas, by wykorzystać go później na inne przyjemności.

Które rozwiązanie wybrać?

Pozostaje tylko pytanie, co wybrać — rolety czy żaluzje? Które rozwiązanie lepiej sprawdzi się w naszym mieszkaniu? Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, powinniśmy rozpatrzyć kilka kwestii, m.in. ich funkcjonalność, wygląd oraz sposób montażu. Tym, którzy cenią sobie wygodę i łatwość utrzymania w czystości, z pewnością przypadną do gustu rolety, na których osiada mniej kurzu. W opinii wielu osób żaluzje są jednak bardziej designerskie i nowoczesne. Wszystko jest rzeczą gustu i upodobań właściciela mieszkania, dlatego ostateczny wybór należy do niego. Zarówno rolety, jak i żaluzje pomogą nam zachować prywatność w naszym mieszkaniu.

Mieszkanie w blokowisku wcale nie musi oznaczać całkowitej utraty prywatności — rolety i żaluzje wewnętrzne ochronią nas przed niepożądanym wzrokiem obcych osób i zapewnią komfort niezależnie od pogody.