Okno na świat - blog

drzwi wewnętrzne
16
sty
2018
Opublikowane:

Jak wybrać drzwi wewnętrzne do mieszkania?

Drzwi wewnętrzne to taki element aranżacji naszego wnętrza, bez którego nie jesteśmy w stanie się obejść. Ich wybór jest kluczowym momentem na etapie remontu lub budowy nowego domu. Przy wyborze konkretnego modelu powinniśmy zwrócić uwagę na jego funkcjonalność, solidność i precyzję wykonania. Nie sposób nie wspomnieć także o aspektach wizualnych, które mają równie istotne znaczenie i w znaczny sposób wpływają na wygląd całego wnętrza.

Od czego zacząć wybór drzwi?

Na początku należy rozpatrzyć kilka podstawowych kwestii, które w przyszłością ułatwią nam korzystanie z naszych drzwi i wpłyną na końcowy efekt wizualny. Pod uwagę powinniśmy wziąć przede wszystkim sposób ich otwierania, metraż domu i przestrzeń, jaką mamy do zagospodarowania. To pozwoli nam na wybór najlepszego, możliwego rozwiązania i idealne dopasowanie drzwi do projektu mieszkania.

Jaki rodzaj drzwi wewnętrznych wybrać?

Na rynku dostępnych jest obecnie mnóstwo modeli drzwi, różniących się od siebie głównie sposobem otwierania. Producenci oferują zarówno klasyczne rozwiązania w postaci drzwi uchylnych, jak i modne w nowoczesnym budownictwie modele przesuwne i harmonijkowe.

Każdy z modeli posiada pewne ograniczenia, które należy wziąć pod uwagę już na etapie projektu. Drzwi drewniane wewnętrzne przesuwne są rozwiązaniem, które doskonale sprawdzi w mieszkaniach o niewielkim metrażu i pozwoli nam zaoszczędzić przestrzeń. Do zamontowania drzwi harmonijkowych wymagana jest spora przestrzeń, której w niektórych mieszkaniach może zabraknąć. Większość osób decyduje się jednak na klasyczne drzwi uchylne, które pozwalają na wybór preferowanego koloru, wzoru i zdobień.

Jeśli nie narzekasz na brak wolnej przestrzeni w swoim domu, możesz zdecydować się na drzwi dwuskrzydłowe, które także stanowią niezwykle efektowne rozwiązanie. Tego rodzaju drzwi spotkać możemy przede wszystkim w nowoczesnym budownictwie.

Dodatkowe udogodnienia

Na komfort użytkowania naszych drzwi wpłyną także liczne udogodnienia, jakie oferują nam producenci. Jeśli zależy nam na utrzymaniu ciszy we wnętrzu, możemy zdecydować się na modele dźwiękoszczelne. Tego rodzaju drzwi powinny być wypełnione pianką poliuretanową lub płytą otworowo-wiórową. O nasze bezpieczeństwo i spokój zadbają drzwi aluminiowe techniczne, które będą w stanie ochronić nas przed niesprzyjającą temperaturą. Jeśli chcemy zabezpieczyć się przed włamaniami, możemy zdecydować się dodatkowo na drzwi metalowe, które zapewnią nam wysoką ochronę i wewnętrzny spokój.
Zatrzymajmy się na chwilę i poświęćmy odrobinę uwagi na wybór odpowiednich drzwi do naszego mieszkania. To pozwoli nam uniknąć w przyszłości związanych z nimi usterek i dopełni całość naszej aranżacji.