Okno na świat - blog

zewnętrzne drzwi antywłamaniowe
10
sty
2017
Opublikowane:

Zewnętrzne drzwi antywłamaniowe — czym się kierować podczas zakupu?

Dom to przestrzeń, w której chcemy czuć się bezpiecznie. I choć nikt z nas nie lubi myśleć o przykrych i groźnych sytuacjach, to jednak warto odpowiednio ochronić budynek bądź mieszkanie przed ewentualnym włamaniem. Jednym z podstawowych elementów zabezpieczających są zewnętrzne drzwi antywłamaniowe.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie drzwi antywłamaniowych

Zanim kupisz takie drzwi, dowiedz się na co zwrócić uwagę przy ich wyborze. To zakup na wiele lat, dlatego tym bardziej należy się dobrze zastanowić. W pierwszej kolejności udaj się do producenta drzwi, autoryzowanego przedstawiciela bądź sprawdzonego sklepu. Nigdy nie kupuj drzwi antywłamaniowych w miejscu, co do którego nie jesteś pewien. Dzięki temu unikniesz nietrafionych zakupów. W takim sklepie pracownik będzie mógł Ci doradzić i pomóc wybrać takie drzwi, które sprawdzą się w Twoim domu bądź mieszkaniu.

Po drugie, upewnij się co do jakości zamka. Jeśli chodzi o wejściowe drzwi chroniące przed włamaniem, zazwyczaj jest jeden zamek, ale za to dobrej klasy. Powinien mieć bolce wysuwające się w co najmniej trzech różnych kierunkach. Dzięki temu masz pewność, że będzie dużo trudniej takie drzwi sforsować.

Bardzo istotna jest również konstrukcja samych drzwi. Jak łatwo się domyślić, powinna być mocna, by nie dało się jednym silnym kopnięciem czy pchnięciem pokonać zabezpieczenia. Podczas zakupu warto sprawdzić połączenia między skrzydłem a ościeżnicą.

Drzwi, nawet te antywłamaniowe, muszą spełniać także inne zadania. Z całą pewnością przy obecnych kosztach ogrzewania domu, powinny zapewniać izolację termiczną. Upewnij się, że mają niski próg przenikalności ciepła. Dodatkowo atutem będzie izolacja dźwiękowa.

Obecnie nie trzeba wybierać pomiędzy bezpieczeństwem a estetyką. Drzwi antywłamaniowe potrafią prezentować się tak dobrze jak każde inne, a to przecież istotne w przypadku skrzydła wejściowego. Pamiętaj również, by przy zakupie drzwi zastanowić się nad ochroną pozostałych ważnych punktów domu, czyli okien i balkonów.